Juli sudíková

Certifikovaný poradce pro výživu

Je to skoro neuvěřitelné, když si uvědomím, že jsem k tělu, jaké mám dnes – zdravé, silné, štíhlé a ženské – takové, jaké jsem si vždycky přála, dospěla úplně opačným způsobem, než o kterém jsem byla přesvědčená, že k němu vede. Musela jsem se nejdřív pořádně potrápit všemi možnými dietami a restrikcemi, než jsem pochopila, že tudy cesta nevede.
Silný není ten, kdo nikdy neupadl, ale ten, kdo se dokáže zvednout a jít dál.  Přesně tak, několikero zvednutí je to, co mě dovedlo sem, kde dneska stojím, a kde dokážu milovat svoje tělo i přes jeho nedostatky. Na vrcholek téhle hory mě ovšem nevyvezla žádná lanovka, ale vyšlapala jsem jí dost ostrou, klikatou cestou plnou kluzkých kamenů v podobě různých stravovacích směrů, diet, hodin kardia, druhů sportů a hlavně pocitů selhání, zklamání, demotivace - všechno vycházející z touhy po krásném štíhlém těle a zároveň nepochopení, jak toho dosáhnout.
S každým novým domnělým „způsobem“, jak se k němu dopracovat pro mě přicházela nová řada restrikcí, omezení a s přibývajícími selháními i myšlenek, že mi prostě „není dáno“. Nevěřila jsem, že existuje nějaká rovnováha, že člověk může jíst, co má rád, být šťastný, neomezovat se a u toho dosahovat svých vytoužených výsledků. A můj celkově negativní přístup k fitness mě přivedl až k záchvatovitému přejídání, s kterým jsem bojovala +/- 3 měsíce, poté co jsem se na rok přestěhovala do USA. Byla to pro mě velká bitva se vypořádat s tolika změnami najednou a v té době jsem se cítila dobře a sama sebou jen na jednom místě na světě – ve  fitku. V podstatě by se dalo říct, že mi tenkrát „zachránilo život“ a společně s osvojením flexibilního stravování, jsem poslala záchvatovité přejídání zpět do horoucích pekel. Podstata flexibilního stravování mi dodala nový impuls zkusit to celé fitnessáctví uchopit ještě jednou, tentokrát však z jiného konce. Začala jsem se vzdělávat a zajímat o mechanismy, kterými naše tělo funguje a přestala věřit zažitým informacím, které jsem doposud považovala za pravdivé či důležité. Na vlastní kůži jsem konečně začala pociťovat, že opravdu jde jíst jídla, která mi chutnají, neomezovat se, cestovat, jíst v restauracích a k tomu dosahovat vytoužených výsledků, což pro mě byl nesmírně krásný, osvobozující pocit. Mohla bych teď napsat, že jediné čeho lituji, je, že jsem na celé tohle „tajemství“nepřišla dřív, ale to já nemám v plánu, protože celá tahle cesta mě ucelila do dnešní podoby, jak z hlediska vzdělanosti ohledně výživy a tréninku, tak z hlediska vnímání svého těla, mysli a sebelásky. A já teď vnímám jako svoji misi, předat všechny nabyté zkušenosti dál a být nápomocná dalším ženám a dívkám v dosahování jejich cílů, fyzických i psychických.

profile-pic

Před programem jsem se cvičením problém neměla, mým největším problémem bylo záchvatovité přejídání, které se opakovalo cca 3x týdně a ve zbytku dní jsem se naopak "trestala" tím, že jsem jedla málo nebo skoro vůbec. Juli mi navýšila příjem adekvátně mému výdeji a hlavně tak, abych už neměla chuť se přejídat. Díky tomu, že jsem tělu konečně dala to, co potřebovalo, se mi také vrátila menstruace a i po psychické stránce jsem se cítila nesrovnatelně líp. Ze začátku, když se záchvaty ještě párkrát opakovaly, mi Juli hlavně pomohla pochopit, že je to přece jen běh na delší trať a nemůžu hned chtít, abych byla ve všem 100%ní. Díky Juli jsem taky pochopila, že mým hlavním cílem je být zdravá a ne to, aby ručička na váze ukazovala co nejmenší číslo. Jakmile jsem tyto věci pochopila, všechno šlo už samo :) Můžu určitě říct, že mi Juli zachránila život. Nevím, kde bych teď byla bez její pomoci <3 Naučila jsem se to, že pro tělo ani pro duši není dobré trápit se pořád nesmyslnými dietami, ale přijmout se taková, jaká jsem. To ale neznamená, že by na sobě člověk neměl dál pracovat a posouvat se vpřed, dávat si cíle pro další cestu. Program bych určitě doporučila každému :) Sama se na Juli zase v budoucnu určitě obrátím, až budu potřebovat další pomoc na své cestě, jsem si teď ale už 100% jistá, že kvůli ZP už to nebude, to už je snad nadobro pryč :)

Eliška Juračková , Juli
profile-pic

Před začátkem programu jsem měla velice nízký příjem. Sacharidy a tuky na minimu, jedla jsem v podstatě jen saláty. Díky tomu, jsem se dost často přejedla nezdravými věcmi. Cvičila jsem podobně. Co mi program přinesl bylo to, že nyní už vím, že sacharidů ani tuků se bát nemusím, hlavně když chce člověk vybudovat svaly. Samozřejmě nic se nesmí přehánět, ale chroupat jen okurku je také hloupost. Juli byla skvělá! Chválila mě, dodávala optimismus, když progress nešel, tak jak se očekávalo. I v případě plánovaných volných jídel mi poradila, jak se ten den stravovat. Během spolupráce mi ubylo pár centimetrů, ale v hlavě jsem ti to srovnala a to je pro mě nejdůležitější. Naučila jsem se jak správně jíst, abych dosáhla co nejlepších výsledků a zároveň se z toho nezbláznila. Fitness program bych určitě doporučila, kterékoliv ze svých kamarádek!:)

Eva Tyralíková , Juli
profile-pic

Než jsem oslovila Juli tak jsem jedla hodně málo a cvičila velmi moc. Moje tělo už odmítalo hubnout a já jsem trpěla záchvatovitým přejídáním. Díky fitness programu jsem se naučila, že se nemusím bát jídla a nemusím trávit hodiny denně v posilovně. Naučila jsem se stravovat normálně a záchvatovité přejídání skončilo. Julinka byla zlatíčko! Měla pochopení a uměla mi všechno vysvětlit a správně mě nasměrovat, když bylo potřeba. S programem jsem maximálně spokojená!! Podařilo se mi dát do pořádku nejen tělo, ale i hlavu! A hlavně jsem zjistila, že jídlo není nepřítel. Ze své vlastní zkušenosti bych program doporučila každému, kdo o něm uvažuje!:)

Jana Sádovská , Julie Sudíková
profile-pic

Protože jsem potřebovala pomoci uzdravit tělo, zmatené mnoha pokusy upravit stravu s cílem redukovat tuk, které již na nic nereagovalo, oslovila jsem strongbeauty tým, konkrétně koučku Juli. Popsala jsem jí jak se stravuji, jak cvičím a celkově jak žiji a ona okamžitě věděla, kde dělám chybu a ukázala mi směr, kterým kráčet. Přestože jsem stále na začátku cesty, cítím se mnohem lépe, tuk pomalu odchází, já jím spousty jídla, na které jsem dříve ani nepomyslela, mám dostatek energie a vstávám s chutí a odpočatá, ne jako dříve, kdy jsem šla spát unavená a vstávala unavená. Juli mohu vřele doporučit, neboť kromě toho, že je profesionálka na svém místě, je milá, vlídná a plná porozumění.

Jaru , Klientka Juli Sudíkové
profile-pic

Spolupráci s Julčou jsem vyhledala po zkušenosti s Katty, u které jsem byla moc spokojená. Během spolupráce mi nebylo nic odepírano, mohla jsem si jídlo tvořit, jak se mi líbilo a i přes nějaké volnější jídlo jsem měla super výsledky. Po spolupráci s Julčou jsem věděla, jak se řídit a sama se dokázala odvíjet cestou, kde mě nadále čekaly výsledky. Spolupráci s Julčou bych kdykoliv znovu zavedla, bohužel mi teď ale prostředky nedovolují ji uskutečnit, v budoucnu ale určitě zase vím, komu se ozvat. Na druhou stranu, jsem díky tomu schopná si svůj rezim zorganizovat sama.

Díky moc za vše!

Katka , Klientka Juli Sudíkové
profile-pic

Před začátkem programu jsem se stravovala v podstatě stejně, jen jsem podlehla záchvatovému přejídání a jídlo před a po tréninku jsem nijak neřešila, jedla jsem málo, cvičení jsem brala spíše jako povinnost. Takže pokud jsem se přejedla, šla jsem to ihned vypotit do fitka! Na svém těle jsem viděla nedostatky a neměla ho ráda. V programu jsem se toho dost naučila co se týče svého těla! Pomohl mi se posunout o něco dál, neřešit jen jídlo, ale užívat si ho a tréninky brát jako svůj koníček, při kterém se odreaguji. Juli byla chápavá, i když to se mnou neměla někdy lehké. Jendou nahoře a pak dole. Podpořila mě, když jsem jí napsala, že jsem selhala a jely jsme dál. Když se mi z ničeho nic navýšila váha o dvě kila, tak mě uklidnila, že je to díky PMS. Jídla před a po tréninku jsou pro mě nejdůležitější z celého dne a hlavně vím, že sacharidy jsou kámoši! Je jedno kdy co budu během dne jíst, stačí se držet maker. Takže si s klidem večer upeču velký koláč s ovocem a arašídovým máslem :-D Spíše jsem si trochu vše v hlavě srovnala, svět se netočí jen kolem jídla a cvičení, je potřeba si uvědomit, zda to děláme s láskou nebo jen z povinnosti, pak Vás o tělo odmění. Naučila jsem se poslouchat své tělo, (ještě to není ono), ale tohle je na dlouho trať. Mít trpělivost a cvičit s úsměvem a jíst podle toho, co Vám tělo řekne. Nejsem zdaleka na konci, ale krůčkem po krůčku věřím, že svého cíle jednou dosáhnu :-) Hlavní je, se cítit fajn! A o tom to všechno je, ne? Určitě bych program doporučila, je to doživotní zkušenost :-)

Michaela Kotalíková , Juli Sudíková
profile-pic

Předtím než jsem vstoupila do fitness programu, jsem jedla zdravě, ale některé věci ve velkém množství a některé v malém. Nějaké suroviny jsem se bála zařadit, abych nepřibrala ještě víc. Se cvičením jsem to přeháněla a až díky programu jsem zjistila, že je zbytečné cvičit 2-3 hodiny denně. Naučila jsem se jíst pestře, zařadila jsem věci, které mám ráda a ke cvičení jsem našla jinou lásku než předtím :-). Podpora od Jůlinky je skvělá. Během programu jsem malinko zhubla. Změny bohužel nejsou viditelné, ale časem se výsledky dostaví, neboť jsem v programu procházela reverzní dietou :) S výsledky zatím spokojená nejsem, mám před sebou velkou cestu, která chce maximální důslednost. Díky koučinku jsem se naučila jíst pestře a vyváženě. Teď už vím, že cesta ke štíhlému tělu není o hladu. Hlavně jsem se naučila cvičit i s mírou a mé tréninky jsou nyní daleko efektivnější než předtím. Děkuji i Katce za e-book Hvězdné břicho, který mi neskutečně pomáhá. Program bych určitě doporučila každému. Vaše práce je úžasná a myslím, že pomůže každé ženě ze začarovaného kruhu. Hanka

Hana Vondrášková , Julie Sudíková
profile-pic

Díky vedení Jůlinky jsem zvládla období vánočních svátků a odstartování nového roku. Juli mě vedla, koučovala, dávala rady a hlavně psychicky pomáhala dva měsíce. Díky těmto společným chvílím jsem si uvědomila, co je pro mě v životě důležité. Přehodnotila jsem hodnoty v mém životě. Za podpory Juli jsem ty změny i realizovala. Takže Jůlinka není jen skvělá poradkyně přes výživu, ale hlavně má i srdíčko na pravém místě. Dokáže naslouchat, motivovat, podporovat. Za ty dva měsíce jsme se snažily dát do pohody můj rozhozený metabolismus a taky i moji důvěru k sobě samé.
Děkuji, Juli, že jsem Tě pomohla poznat! Jsi člověk na pravém místě. A to co děláte s holkama je úžasný. Fandím vám a přeji vám hodně štěstí.

Jana , Klientka Juli Sudíkové
>