Rozhovor s klientkou Markét

Délka čtení

minut

Naše klientky nás skutečně zajímají! A právě proto jsme se rozhodly udělat rozhovory s dlouhodobými, již ukončenými klientkami, abychom zjistily, jak se jim daří a jak jim osobní koučink pomohl na cestě za svým šťastným a spokojeným JÁ!❤️

Přečti si rozhovor s klientkou Markét, jejíž referenci po ukončení programu najdeš zde. Markét byla po celou dobu pod vedením koučky Domi!

OTÁZKA

Připomeň mi prosím tvůj začátek. Jaký jsi vedla životní styl, co jsi dělala za práci.. Stručně a jasně… kdo a kde jsi byla, než jsi se přihlásila do koučinku?

odpověď

Když jsem se přihlásila do koučinku, byla jsem holka s pochroumaným sebevědomím, na hraně poruchy příjmu potravy. Měla jsem vystudovaná práva, práci na plný úvazek a k tomu jsem prezenčně studovala další VŠ a chodila na crossfit. Nebyla jsem tehdy moc spokojená, dělala jsem spoustu věcí a vlastně žádnou pořádně. Ztrácela jsem o vše zájem a už ani nevěděla, co mě naplňuje. Navíc jsem pořád řešila jídlo, jak vypadám, nefungující menstruační cyklus, nespokojenost v práci, pochybnosti o studiu a směru mého života. Bylo to jedno z nejnáročnějších období, které jsem ale i díky koučinku a podpoře Domi zvládla projít a posunout se v životě dál.

OTÁZKA

Proč jsi se nakonec rozhodla do koučinku vstoupit a jaké bylo tvé očekávání?

odpověď

Do koučinku jsem se rozhodla vstoupit, protože jsem chtěla zhubnout. Po předchozích neúspěšných pokusech jsem chtěla na své cestě mít někoho, na koho se mohu spolehnout a mohu mu důvěřovat.  Zároveň jsem věděla, že Domi uplatňuje přístup, který se mi líbí a je mi blízký – kvalitní a základní potraviny, žádné drastické diety, přirozený pohyb, sama prošla kurzem týkajícím se menstruačního cyklu a zdraví žen. Jako bonus jsem si ji pamatovala z doby, kdy byla v prvním ročníku na právech a viděla jsem, jaký kus cesty ona už měla za sebou a moc se mi její práce líbila. Očekávala jsem, že během půl roku zhubnu a budu zdravá, teď se té idylické představě směju. 😀

OTÁZKA

Věděla jsi vůbec, do čeho jdeš? Pokud jsi už dřív měla zkušenost s koučinkem, lišil se ten náš nějak od ostatních? Nemusíš zmiňovat jména.

odpověď

Měla jsem vše načteno a práci Domi jsem nějaký čas sledovala, takže jsem měla povědomí o tom, jak to bude probíhat. Měla jsem jednu negativní zkušenost s koučingem, kdy jsem se přihlásila k paní, která mi nebyla od začátku sympatická, ale její klientky měly fantastické výsledky. Naše spolupráce ale moc neklapala, vše bylo založeno na velmi striktním low carb, na kterém se mi akorát prohlubovala porucha příjmu potravy a protahovalo období chybějícího menstruačního cyklu. Měla jsem jíst pouze dvakrát denně a jídlo nebylo nijak váženo, přepočítáno, paní jen od oka z fotky zkontrolovala, jestli je to ok. Když jsem neměla splněný denní počet 8 km, byla jsem za línou holku, která se nesnaží. Spolupráci jsme předčasně ukončovaly. Z toho důvodu jsem chtěla navázat spolupráci s někým, komu budu důvěřovat a zároveň má racionální přístup ke stravě a pohybu. Extrémně neomezuje žádnou makroživinu a bude reflektovat i můj zdravotní a psychický stav. Udělala jsem moc dobře, že jsem si vybrala Domi.

OTÁZKA

Samy za sebe moc dobře víme, že jakmile jednou člověk změní životní styl, má to mnohdy efekt i na rodinu a blízké. Stalo se něco takového u tebe?

odpověď

Žádný efekt jsem nezaznamenala. Přítel, se kterým bydlím, mě podporoval. On nikdy problém s jídlem, postavou a zdravím neměl, takže pro mě chtěl jen to nejlepší a ochotně mě každý týden do reportu fotil. Jídla, která jsem vařila se výrazně neproměnila, spíš šlo o množství a rozložení makroživin.

OTÁZKA

Na začátku jsi zmínila očekávání od koučinku, vyplnilo se? Nebo byla realita jiná, než to, co jsi čekala?

odpověď

Realita byla mnohem komplikovanější než očekávání. Netušila jsem, v jak špatném stavu mé tělo bylo a že všechno bude chtít mnohem více času. S reverzní dietou jsem do té doby neměla žádnou zkušenost. Domi mě tím krásně provedla. Vzhledem k tomu, v jaké životní etapě jsem se nacházela, bylo to občas myslím dost náročné i pro Domču. Byla mi ale vždy tou nejlepší možnou oporou, jak po stránce odborné, tak především po té lidské. Myslela jsem si, že když se dostaneme na nejvyšší možný příjem, budu moci hned zase zvesela snižovat a dál hubnout. Bylo ale potřeba na tom vyšším příjmu zůstat déle, právě s ohledem na ženský cyklus. Moc jsem to nechtěla slyšet a bylo možná trochu těžké sladit hlavu s tělem. Domi mi vše ale trpělivě vysvětlovala a řekla bych, že jsem až zpětně pochopila, co všechno mi Domi předávala. Fázi hubnoucí jsme spolu s Domi už neabsolvovaly. Bylo potřeba nějakou dobu zůstat na vyšším příjmu a já už byla po roce zapisování do tabulek trochu unavená a cítila jsem, že potřebuji větší volnost. Dostala jsem detailní instrukce, jak dále pokračovat. Takže očekávání zhubnout během půl roku nebylo úplně naplněno, ale získala jsem mnohem více. Přestala jsem se bát sacharidů, přestala jsem se vyhýbat společenským akcím kvůli jídlu, přestala jsem se záchvatovým přejídáním, během spolupráce jsem ani jednou nezvracela a během spolupráce jsem také měla konečně menstruační cyklus – sice 36-60 dnů, ale byl tam. Naučila jsem se plánovat si jídlo, přemýšlet o něm a o tom, jak se po něm cítím, naučila jsem se rozeznávat hlad a chuť. Opravdu mi spolupráce dala mnohem více, než jsem očekávala.

OTÁZKA

Na životě je krásné, že jedna malá změna dokáže nastartovat celou řadu dalších pozitivních změn. Stalo se to i u tebe? Pomohl ti koučink i v jiné oblasti než jen sportu a zdraví?

odpověď

Upravila jsem si trochu priority! Začala jsem upřednostňovat sebe a své opravdové zájmy. Ukončila jsem druhou VŠ (nešla jsem na státnice, obhajoba diplomky už byla hotová), dala jsem výpověď v práci a našla si jinou. Začala jsem s psychoterapií. Mimo stravy a pohybu jsem taky řešila na fyzioterapii pánevní dno a přechod na barefooty. Netoxickou domácnost. Kvalitu spánku. Jak plnohodnotně trávit volný čas apod. Postupně ze mě spadla spousta věcí a dost se mi ulevilo.

OTÁZKA

A co na to tvá rodina? Dostalo se ti podpory, nebo jsi musela zatnout zuby a jít do toho naplno sama za sebe?

odpověď

Tím, že mám rodinu na druhé straně republiky, jsme to nijak zvlášť neřešili. Přítel mi ale byl velkou oporou.

OTÁZKA

Jak dlouho jsme nakonec spolupracovali?

odpověď

Nakonec jsme spolupracovali snad rok. Byla to skvělá investice. S Domi jsme zůstaly v kontaktu. Věřím, že se jednou potkáme i na živo! 😀

OTÁZKA

A teď to hlavní – to, co mě upřímně zajímá nejvíc! Jak se ti daří po ukončení koučinku? Pokračuješ v tom, co jsme spolu nastavily? Staly se u tebe nějaké změny/novinky, o které by ses s námi ráda podělila?

odpověď

Po ukončení koučinku jsem dále pokračovala, jak jsme si nastavily. Díky tomu, že jsem se nehrnula do hubnutí, a aktivně jsem řešila svoji nespokojenost, viz výše (změna práce, ukončení VŠ, psychoterapie), upravil se mi krásně cyklus na 28-32 dní. Když jsem se rozhodla příjem trochu snížit a začít hubnout, cyklus se mi začal zase prodlužovat, takže jsem zase postupně stravu navýšila a cyklus se zase srovnal. Tělo prostě ještě nebylo na hubnutí 100 % připraveno. Už mi to ale nevadilo, protože jsem věděla, že zdraví je na prvním místě. Také jsme se s přítelem bavili o plánování rodiny, a tak jsem se rozhodla hubnutí odložit a zaměřit se na to, abychom byli oba zdraví a v pohodě. Naštěstí nejsem obézní, jen mám nějaké to kilo navíc. Po roce pravidelného a stabilního cyklu jsme se rozhodli a podařilo se nám na poprvé počít. Jsem tedy v polovině těhotenství a moc se těšíme na další etapu našeho života. Věřím, že i díky koučinku a informacím od Domi, zvládám těhotenskou stravu s přehledem a nesklouzla jsem k žádným extrémům a nezdravostem. Dost věcí se mi v hlavě srovnalo a jsem teď v životě spokojená. 🙂

Tato zpětná vazba je to, co nás žene vpřed! Jsme tu pro Vás, holky.

A pokud si přejete dosáhnout také takových krásných výsledků, jak po psychické tak fyzické stránce, neváhejte se na nás obrátit! Informace o osobním koučinku najdete pod tímto odkazem.

Může se ti líbit

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Členská fitness aplikace


Chceš každý měsíc nová motivační tréninková videa v reálném čase a inspirativní jídelníček plný zdravých receptů pro dosahování tvých cílů?