VÝHODY ONLINE CVIČENÍ

Délka čtení

minut

Už je tomu více než rok, co se svět obrátil vzhůru nohama a většinu z nás donutil vystoupit ze své komfortní zóny. Naše návyky byly rázem ohroženy a byly jsme postaveny před rozhodnutí, jak se nevzdávat svých rutin a najít jinou vhodnou cestu.

Pro ty z nás, které makáme pravidelně na své postavě snů a zkrátka cvičení milujeme, bylo najednou ohroženo pravidelné trénování ve fitku a k cvičení z pohodlí domova byla určitě větší část z nás zpočátku skeptická. Obavou byl nedostatek vybavení, malý prostor, nedostatečná motivace, atmosféra a určitě bychom mohly pokračovat dále.

zena-cvicici-drep-s-notebookem-na-podlozce

zdroj Shutterstock

Základem překonání strachu je postavit se mu čelem! A tak jsme začaly cvičit doma, v garáži, nebo venku, pokud to počasí dovolilo. Některé z nás si objednávaly nové vybavení jako divé a výbava domácích posiloven se u některých začala rovnat výbavě v samotném fitku. Cvičení doma se stalo trendem a ukázalo se, že to vlastně vůbec špatné není. Dokážeme být stejně, někdy i více, efektivní jako při tréninku ve fitku, a navíc to má spoustu výhod, které si za malou chvíli ukážeme! Podstatné je ale zmínit, že problém se sebemotivací a vytvořením vhodné atmosféry pro pořádný trénink byl vyřešen formou online cvičení, při kterém se můžeme inspirovat, motivovat, a především mít stále pod kontrolou správnost provedení cviku, lepší posloupnost jednotlivých tréninků a mnoho dalšího. 🙂 

zena-pozice-bojovnika-joga-s-televizi

zdroj Shutterstock

Výhody online cvičení jsou:

  1. Cvičení „ve dvojici“ – Spousta z nás ráda cvičíme se svou kamarádkou, i když to možná někdy může dopadnout jako sraz v kavárně podle společných rozhovorů, ale i to se čas od času počítá. 😀 Nebo nad sebou máme rády trenérku, která nás po celou hodinu vede k lepším výsledkům. Nebo kolem sebe máme zkrátka rády ostatní lidi, kteří dokáží navodit tu správnou atmosféru. V případě online tréninků si nemusíme připadat jediní potící se před obrazovkou – osoba předcvičující je v tom s námi! 🙂
  2. Správné technické provedení jednotlivých cviků – Vidět název cviku a mít vědomí, jak se asi přibližně cvičí, nestačí. Je potřeba umět daný cvik provést technicky správně, aby byl efektivní a vedl ke správnému zapojení daných svalových skupin. S online cvičením můžeme jednotlivé cviky zkontrolovat a podle toho se zkusit zdokonalit. Někdy nám dokonce na videu správné provedení cviku slovy vysvětlí. Případně je technika detailně popsaná pod daným videem.
  3. Posloupnost jednotlivých tréninků – Vždy je dobré mít tréninkový plán. Neznamená to slepě následovat vše, co je napsáno, ale minimálně jako inspirace poslouží stabilní rozvržení tréninků dokonale. V případě online cvičení si můžeme rozplánovat jednotlivá tréninková videa na dny tak, abychom zvládaly perfektně regenerovat a zároveň jsme zapojily všechny svalové partie. Také skladba samotného tréninku by měla mít svůj určitý postup od rozehřátí a aktivaci svalů, až po finální strečink.
  4. Cvičení z pohodlí domova – U tohoto bodu jsou dva výše zmíněné protipóly. Jedna skupina, která potřebuje k pořádnému tréninku atmosféru fitka, a druhá skupina, která naopak vyžaduje své soukromí a pohodlí domova. Faktem je, že jsme k této variantě v aktuální situaci byly donucené všechny a zjistily jsme, že i domácí tréninky mohou být efektivní a dávat pořádně zabrat! Ještě k tomu navíc a tím se dostáváme k poslednímu dnes zmíněnému bodu….
  5. Ušetříme čas i finance – Čas věnovaný přesunu do fitka a z fitka zpět. Čas, po kterém v dnešním uspěchaném světě tolik prahneme. Čas, kterého stále cítíme nedostatek vzhledem k pracovní době a všem aktivitám, kterým bychom se chtěly věnovat. Zároveň ušetříme finance za vstup do fitka. K online cvičení nám postačí jen počítač, televize nebo telefon, kde si pustíme tréninkové video a využijeme minimum cvičebních pomůcek (nemusí být). Je to jednoduchý, rychlý a efektivní způsob, jak na sobě zamakat za každé situace. 🙂
zena-cvici-jogu-v-prkne-tutorial

zdroj Shutterstock

Benefitů online cvičení se najde určitě ještě mnohem více. Ostatně se můžeš přesvědčit sama a setkat se s námi u online tréninků v naší aplikaci, ve které Tě čeká mimo jiné trénink v reálném čase s odpočítáváním, provádění jednotlivých cviků a pauzy mezi sériemi, motivační hudba a rozpis technického provedení jednotlivých cviků. Tvá trenérka na Tebe bude po celou dobu dohlížet a nenechá Tě příliš dlouho vydechnout! 😛 Každé čtyři týdny se navíc tréninky obnovují. Obavy ze stagnace nejsou žádoucí.

Společnými silami to zvládneme a uvidíš, že Tě online cvičení nadchne! Aplikaci seženeš na tomto odkazu ZDE. Těšíme se, až si společně dáme do těla! 🙂

Může se ti líbit

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Členská fitness aplikace


Chceš každý měsíc nová motivační tréninková videa v reálném čase a inspirativní jídelníček plný zdravých receptů pro dosahování tvých cílů?