Reni Markowiczová

Diplomovaný specialista v oboru management sportu,
bikini fitness závodnice

Jsem člověk, který od života očekává skutečně hodně. Věřím, že je možné, aby nám umožnil vše, čeho jen chceme dosáhnout a zároveň si jsem vědoma, že je potřeba jít tomu každý den naproti. Je velmi osvobozující, když zjistíme, že důvodem našeho brzkého vstávání svižným tempem z postele je právě to, na čem chceme pracovat a co tu chceme zanechat. Buď se rozhodneme být tu sami pro sebe a nebo svými činy pomůžete ostatním – být členkou Týmu Strong Beauty je přesně tím, co mi dalo slovu „práce“ ten správný význam. Představuje pro mě něco skutečně hodnotného a činí mě šťastnou.

Vždy jsem v sobě měla zápal a touhu makat na sobě. Fitness, zdravý životní styl a závody v bikini fitness mě začaly postupně utvářet a veškeré mé úspěchy i selhání mě dostaly právě sem.

Jsem ve fázi, kdy si život bez každodenní dávky endorfinů už ani neumím představit. Nejde o to, kolik % tuku mám na těle, jak definované a plné jsou mé svaly, jak úzký mám pas ani jestli mě už opustila celulitida na zadku. Jde především o to, že pracuji na tom, abych se přiblížila svým ideálům a vypadala, jak nejlépe mohu. Každý den jsem pyšná sama na sebe, že pro sebe něco dělám a neutápím se v myšlenkách, že nejsem dokonalá. Uvědomuji si své přednosti i nedostatky a vážím si jich stejnou mírou. Každý máme nějaké predispozice a je velmi pravděpodobné, že nikdy nebudeme vypadat jako náš ideální vzor, protože to zkrátka nejde. Každý jsme zcela jiný a přesně to nás dělá výjimečnými a nádhernými v jednom.

Když chceme v životě něco změnit, tak jako první přijde myšlenka, následně se z ní stane cíl a v konečné fázi jde jen o odškrtnutý bod na seznamu. Je ale velmi podstatný. Skrývá se za ním spousta práce, dřiny, motivace, radosti, ale i slz a selhání – vše potřebné k tomu, abychom se staly silnějšími. Při cestě za vysněnou postavou jde především o to milovat ji jako celek. Tato cesta vás učí vnímat své tělo, potřeby, ukazuje vám vaší vnitřní sílu, krásu, zvyšuje vaše sebevědomí, posouvá vás fyzicky, ale i psychicky. Tohle všechno se odráží ve všem, co ve svém životě děláte. Každý den se můžeme zlepšovat, jde o malé kousky skládanky, kterou můžeme skládat celý život, nejsou zde limity.

Nezáleží tedy na tom, jestli je Tvým cílem najít rovnováhu, pomoci s motivací, vybudovat silné a zdravé tělo, zredukovat tuk, zpevnit určité partie nebo se postavit na závodní prkna. Veškeré tyto cíle a mnohem více stojí na stejných pilířích, které představují duševní pohodu a životní štěstí. Neslibuji ti, že každý den bude růžový, že budeš mít tělo modelky, kterou sis vybrala jako vzor a neslibuji ti ani to, že budeš každý jeden den šťastná, bez sebemenších problémů. Co ti ale slibuji je, že pokud něco takového nastane, budu ti stále připomínat, že je to sám život, který se snaží vytvořit pro nás ta nezajímavější dobrodružství plná překážek, které nás posilují. Vždy ti připomenu, proč jsi začala, jakou cestu jsi ušla a jak moc silná jsi.

>