Jak vybrat správné suplementy

Délka čtení

minut

Zdroj: Shutterstock

To, že bys podle potřeb měla doplňovat určité vitamíny a minerály a že dost často nestačí ty, které přijímáme ze stravy, je ti určitě známé.

Než si ale zvolíš potřebný suplement konkrétně pro tvé potřeby, je důležité vědět, podle čeho vybírat!

  • Hledej doplňky, které jsou certifikované na čistotu.
  • Kapsle s volným práškem je pro tělo mnohem lépe vstřebatelná než lepená tableta (ta obsahuje pojiva a jiné látky, díky kterým je suplement hůře vstřebatelný).
  • Dávej přednost naturální formě vitamínů (z rostlinných zdrojů) před těmi syntetickými, které tělo plně nevyužije.
  • Minerály upřednostni v jejich chelátové podobě! Jedná se o organickou formu minerálu, ve které je minerál zabudován v těle rostlin – tuto formu pak tvé tělo mnohem lépe vstřebá a využije.

Nezapomeň si vždy ověřit, zda denní doporučená dávka vitamínů/minerálů odpovídá opravdu účinné látce v jedné tabletě a podle toho si množství daného vitamínu/minerálu přizpůsob. A také nezapomínej, že pokud aktivně sportuješ,
tak jsou tvé potřeby dané látky o něco vyšší než u nesportující populace, pro kterou jsou DDD dělané.

Je sice pravda, že tyto doplňky vychází cenově o dost dráž, za to mají alespoň skutečný efekt. Pokud by ses snažila dívat jen na cenu a ne na kvalitu, je také dost pravděpodobné, že své peníze pouze vyhazuješ oknem.

Podle čeho vybíráš své doplňky stravy ty?

Může se ti líbit

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Členská fitness aplikace


Chceš každý měsíc nová motivační tréninková videa v reálném čase a inspirativní jídelníček plný zdravých receptů pro dosahování tvých cílů?