Skoncuj s chutěmi na sladké jednou provždy

Délka čtení

minut

Nejlepší cesta, jak něco zvládnout, není s tím bojovat, ale porozumět tomu.

Chutě na sladké denně zažívá velké množství především žen. Je třeba rozlišit, jestli je to přirozená chuť nebo neovladatelné nutkání, které tě vede k porušení plánu.

Pokud jde o tu druhou situaci, není to žádný ďábel, který tě posedl. Ale signál tvého těla, které ti říká, že tělo nemá dost energie. Cukr je nejrychlejší zdroj energie, proto po něm v takových situacích nejvíc toužíš. Neignoruj to, nesnaž se to přemoct, protože pak se tohle nutkání bude vracet stále silnější, dokud ho nevyřešíš.

Jak-konecne-zvladnout-chute-na-sladke

zdroj Shutterstock

Dej tělu více energie

Pravidelně, denně z komplexních sacharidů jako jsou vločky, rýže, brambory, pečivo. Pak taky z ovoce, zeleniny a tuky například z oříšků, avokáda.

Nezapomínej na dostatečný spánek

Nedostatek spánku může být také spouštěčem touhy po sladkém. Pokud jsi unavená a potřebuješ si dávat jedno kafe za druhým, řešením není sníst tabulku čokolády, která tě tak láká. Ale pořádně se prospat a spát každý den 7-8h.

Nepřeháněj to s tréninkem

Podobná situace může nastat, když to přeháníš s tréninkem a nedáš tělu dost prostoru pro regeneraci. To poznáš podle toho, že se k výše zmíněným projevům přidá ještě bolest celého těla.

Dopřej si sladkost každý den

Uspokoj sladké chutě denně příjmem kvalitních potravin, které ti dodají nejen energii v podobě kalorií, ale i živiny - zralé ovoce, hořká čokoláda, obilné kaše se skořicí, raw tyčinka,...

Na sladkém jídle není nic špatného. Zařazuj ho bez obav, jak v té zmíněné zdravé podobě,
tak i ve formě nějaké sušenky, dortíku, když po nich zatoužíš. Vše je o umírněnosti.

A když si dáš v rozumném množství cokoli, když na to dostaneš chuť a nebudeš si to zakazovat, nebudeš mít ani nutkavou touhu se tím přejídat. Bude to pouze takový doplněk pro dušičku k tvému zdravému jídelníčku.

Protože zdravý jídelníček je zdravý jedině tehdy, když je s ním zdravá i tvá mysl.

Našla ses v něčem výše zmíněném? Jak jsi na tom se sladkým ty??

Může se ti líbit

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Členská fitness aplikace


Chceš každý měsíc nová motivační tréninková videa v reálném čase a inspirativní jídelníček plný zdravých receptů pro dosahování tvých cílů?