Dej sbohem tukovým zásobám a přivítej nové svalové přírůstky!

Délka čtení

minut

Ne vždy je nutné "držet dietu", když chceš snížit procento tuku.

Ne vždy je nutné "jet objem", když chceš naplácat nějaké křivky.

jak-budovat-svaly-a-spalovat-tuk-soucasne

zdroj: Shutterstock

Pro běžnou holku, která chce trochu (nebo klidně i víc) vyšperkovat svoji postavu - zúžit pas, zakulatit zadek, zpevnit a vytvarovat paže a stehna,... není vůbec třeba chodit do extrémů.

Stačí, když vyladíš pár věcí ve stravě a v tréninku, budeš v nich důsledná, budeš trpělivá a brzo začneš v zrcadle potkávat úplně novou sexy kočku.

Jak teda na to!

Nastav si udržovací kalorický příjem

Pokud nevíš, kolik to je, začni třeba na 35x tvojí současné váhy a sleduj, jak se mění váha, míry, tvoje pocity hladu a nasycení, hladina energie a podle toho vždy po týdnu přidej nebo uber 100 kcal, dokud nenajdeš ten ideální stabilní bod.

Nezapomínej na bílkoviny

Aby regenerace po tréninku proběhla co nejlépe a svaly sílily, je třeba doplnit v průběhu celého dne bílkoviny. Snaž se je mít ve větším množství min. 3x denně, abys celkově naplnila cca 2 g na 1 kg tvojí tělesné hmotnosti v celku celého dne.

Věnuj se intenzivnímu posilovacímu  tréninku

3-5x týdně si dej pořádně do těla a procvič v rámci týdne celé tělo. S tím, že se můžeš o něco víc zaměřit na partie, které chceš nejvíc posílit. Pamatuj, že kvalita je víc, než kvantita. 60 min. trénink bohatě stačí! Hlavní je, aby pro tebe byl pokaždé vyzývavý a posouvala ses ve výkonech vpřed. Neboj se zvedat váhy! Je to nejlepší způsob, jak spalovat kalorie!

Hýbej se v běžném životě

Kromě tréninku se snaž přes den průběžně hýbat. Vyjdi schody, jdi na nákup pěšky, projdi se se psem,... Obzvlášť pokud je tvoje práce/škola samé sezení. 8-12 tisíc kroků denně je pořádný spalovač kalorií a uděláš tím i hodně pro své celkové zdraví.

Lehounce to okořeň kardiem

Kardio je taková třešnička na dortu. Zařaď ho 10 min. po každém tréninku nebo 2x kolem 30 minut
ve dnech mezi posilovacími tréninky. A pokud máš aktivní zaměstnání/životní styl a jsi přes den pořád někde na nohách, nepotřebuješ ho vůbec!

Kde vezme tělo energii na regeneraci a budování svalů, když nebudeš mít příjem větší než výdej?

Celé kouzlo je v tom, že když jsi na udržovací kaloriích, budeš mít dost sil na pořádný trénink a zlepšování v nich v průběhu času. A pokud k tomu máš na začátku trochu toho přebytečného špíčku navíc (bez urážky!!), tak si ho tělo bude ukrajovat a přejmenovat na tu potřebnou energii navíc, kterou nedostalo že stravy.

Výhra! Méně tuku, více svalů! Tak jednoduché to je.

Může se ti líbit

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Členská fitness aplikace


Chceš každý měsíc nová motivační tréninková videa v reálném čase a inspirativní jídelníček plný zdravých receptů pro dosahování tvých cílů?