5 tipů do redukce

Délka čtení

minut

Jak se během redukce udržet stále na trati a zároveň si celou cestu si užívat?

V následujícím textu ti dáme několik tipů, jak si udělat hubnutí o něco zábavnější!

5-tipu-do-redukce

zdroj Shutterstock

Zelenina

Mimo to, že výborně chutná, prospívá tvému zdraví a obsahuje spoustu vitamínů/minerálů, obsahuje
i minimum kalorií a hodně vlákniny. Což znamená, že si ji bez výčitek můžeš dopřát ve větším množství a krásně tě zasytí.

Ovoce

V dietě je zakázáno kvůli vyššímu obsahu cukrů? Není třeba! Nějaké je pochopitelně kaloricky vydatnější a strategičtější je si druhy ovoce pečlivě vybírat. Některé totiž obsahují podobně kalorií, jako zelenina. Například jahody a grep mají 8 g sacharidů na 100 g. To je méně než mrkev, hrášek
a přibližně stejně jako dýně.

Ukojení mlsného jazýčku každý den!

Lákají tě všemožné dortíky a dezerty? No a co? Stačí si jen dát tu práci a naučit se péct ze zdravých ingrediencí s nižší koncentrací kalorií. Namísto cukru používat třeba stévii nebo erythritol (přírodní sladidla bez kalorií) a je to. Svůj zákusek si tak můžeš dopřávat každý den A BEZ VÝČITEK.

Nepodceňuj pitný režim

Když budeš dostatečně pít a budeš hydratovaná, je mnohem menší pravděpodobnost, že tě budou honit chutě a hlad. Obzvlášť v létě, při fyzické aktivitě a při hubnutí je nesmírně důležité na to myslet. Ovšem pozor, počítá se jen čistá voda, případně kvalitní neslazené čaje. Káva nebo zdravější limča je navíc.

Kdo je připraven, není překvapen!

Určitě nám dáš za pravdu, že nejhorší je dostat hlad a v danou chvíli nevědět, co si můžeš k jídlu dát. Mozek nemá sacharidy, žaludek řve jako lev a ty jsi protivná a nervózní. V tomhle stavu se těžko vymýšlí, co si udělat k jídlu, aby tě to uspokojilo a zároveň korespondovalo s tvým režimem.
Proto doporučujeme plánovat si jídlo na dny, kdy víš, že budeš celý den mimo domov, předem. Vždycky tak budeš mít po ruce svou krabičku s připraveným kvalitním jídlem a nic tě nemůže zaskočit.

Doufáme, že sis v článku našla nějakou inspiraci. Budeme moc rády, když se v komentářích podělíš
o své tipy, jak si zpříjemnit dietku.

Může se ti líbit

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Členská fitness aplikace


Chceš každý měsíc nová motivační tréninková videa v reálném čase a inspirativní jídelníček plný zdravých receptů pro dosahování tvých cílů?