Na čem při hubnutí skutečně záleží

Délka čtení

minut

..., které většina lidí nezná. Nebo i zná, ale hodně je podceňuje.

5-efektivnich-tipu-pro-uspesne-hubnuti

Zdroj: Shutterstock

Když jde o hubnutí, lidé se často zaměřují detailně na věci, které nejsou ve výsledku až tak důležité a úplně opomíjejí nebo podceňují ty, které důležité jsou.

Chceš si být jistá, že máš vše nastavené tak, aby to skutečně vedlo k výsledkům, o které usiluješ? Tak nepřestávej číst!

Denní pohybová aktivita

Také jako většina žen řešíš hlavně trénink a kardio? Uvědomuješ si ale, že je to tak hodina, hodina a půl z tvého celého dne? Naopak to, jak vypadá tvůj den mimo trénink v běžných činnostech, může udělat rozdíl stovek kalorií, které se rozhodně počítají! Kromě tréninku si tedy hlídej, abys zbytek dne nestrávila na gauči nebo za pracovním stolem. Pomůže ti určitě procházka, úklid domácnosti, schody místo výtahu a parkování dál od cíle, aby ses mohla trochu více projít.

Co nejvyšší možný kalorický příjem

Na to, že se musíš stravovat na úrovni svého bazálu, rovnou zapomeň, protože tudy cesta určitě nevede! Naopak, jíst co nejvíce můžeš tak, aby to stále vedlo k tvým cílům - to je cesta. Naše klientky často zjistí, že mohou jíst krásné porce jídla, užívat si svůj život naplno a přitom efektivně redukovat tukové zásoby!

Správná míra úbytku na váze

Rovněž zapomeň na to, že vidět 3 kg týdně dole, je správně. NENÍ! Správná míra úbytku je 1% tělesné hmotnosti týdně. To totiž vede k dlouhodobě udržitelným výsledkům, neboť nejsou získané restrikcemi a neudržitelnými postupy.

Vysoký příjem bílkovin

Ideálně 2 - 2,5 g/kg tělesné hmotnosti. Ideálně kombinací živočišných i rostlinných zdrojů v jejich komplexní a celistvé podobě.

Kvalitní a dostatečný spánek

No a jsme u toho. Taky máš každý den mraky povinností a prostě potřebuješ vstávat v 5:00 s tím, že naspíš jen 6 hodin a bude ti to stačit? No jasně, že NEBUDE. Možná, že to zvládneš, že budeš fungovat více méně v pohodě, ale pro tvé tělo a tvůj případný redukční režim to ideální určitě není a zbytečně by ti to mohlo brzdit výsledky, po kterých tolik toužíš! Ideální je za noc naspat 7-9 hodin. Tečka. Bez debat. 🙂

Těchhle 5 tipů není to jediné, na co je třeba při redukční dietě dbát. Ale když se aspoň na tohle zaměříš, rozhodně odstartuješ úspěšnou cestu!

Může se ti líbit

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Členská fitness aplikace


Chceš každý měsíc nová motivační tréninková videa v reálném čase a inspirativní jídelníček plný zdravých receptů pro dosahování tvých cílů?