3 hlavní chyby při flexibilním stravování

Délka čtení

minut

More...

3-hlavni-chyby-pri-flexibilnim-stravovani

Zdroj: Shutterstock

Flexibilní stravování je skvělým nástrojem, jak si ohlídat svůj denní kalorický příjem díky kterému chceš dosahovat určitých cílů a zároveň se ve stravě neomezovat jen na předem určené potraviny, které ti někdo předepsal v daném jídelníčku.

Rovněž ti to umožňuje zařadit do svého příjmu nějakou tu mlsku, protože ať si do svého denního příjmu zařadíš cokoli, díky flexibilnímu stravování a ohlídání si denního příjmu, svůj plán nijak neporušíš a umožňuje ti to nadále dosahovat chtěných výsledků.

Ovšem ačkoli tuto možnost flexibilní stravování dává, nikdy nebylo myšleno jako podpora pravidelného zařazování „junk food“ a s tím spojené omezování kvalitních a zdraví prospěšných potravin.

  • Není kalorie jako kalorie. To je zkrátka fakt a například 100 kcal z koblihy ti nikdy nedodá to, co 100 kcal z cukety. Zatímco 100 kcal z cukety do sebe nedostaneš úplně snadno, 100 kcal z koblihy ti nejspíše stačit nebude a zbytečně tělo provokuje ke konzumaci většího a většího množství. Tyto nekvalitní kalorie ti nedodají nikdy to, co nutričně bohaté potraviny a proto bys je měla zařazovat s rozumem a mírou a být si vědoma toho, že máš jejich konzumaci pod kontrolou.
  • Často holky ve snaze zařadit si do jídelníčku co nejvíce mňaminek zapomínají na důležité živiny obsažené v ovoci a zelenině. Chtějí si ušetřit kalorie na nějakou tu dobrotu a díky tomu ze svého jídelníčku nevědomky vyřazují vitamíny a minerály, které jsou pro naše těla klíčové!
  • To, že ti něco sedí do maker, ještě neznamená, že by sis takové potraviny měla vybírat. Flexibilní stravování ti dává možnost skládat si jídelníček z potravin, které máš ráda. Např. dát si banán místo jablka nebo pohanku místo vloček, kdy a jak chceš. Ale ne se do něj snažit napasovat co nejvíc nekvalitních potravin s argumentem, že se jedná o flexibilní stravování.Vždy tedy mysli prvně na nutričně bohaté potraviny plné vitamínů a minerálů a až poté zařazuj nějakou dobrůtku pro ukojení dušičky (pokud to vůbec potřebuješ).

V našich stravovacích plánech praktikujeme přesně tyto postupy. U nás tedy nikdy nebudeš ochuzená o žádnou potravinu, kterou máš ráda, a zároveň klademe důraz na kvalitu potravin, ze kterých si pak jídelníček sama skládáš.

Jak vnímáš a praktikuješ flexibilní stravování ty?

Může se ti líbit

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Členská fitness aplikace


Chceš každý měsíc nová motivační tréninková videa v reálném čase a inspirativní jídelníček plný zdravých receptů pro dosahování tvých cílů?