Vitamíny a minerály

Také si pravidelně kupujete různé suplementy? Vitamíny, minerály pro podporu zdraví a výkonu nebo stále pokukujte po nejnovějších spalovačích, abych vám usnadnily vaši cestu při redukci tuku?

More...

S touto otázkou ohledně doplňků se velmi často setkávám u svých klientek. Ano, určité doplňky, vitamíny či minerály určitě dopomohou k podpoře výkonu a celkového zdraví. Nicméně to, na co byste se měly primárně zaměřit je vždy kvalitní a vyvážená strava, dostatek pohybové aktivity, případně dobře sestavený tréninkový plán, pokud jsou vaše cíle o něco vyšší. A až na posledním místě byste měli řešit suplementaci.

Pokud se do tohoto bodu dostanete, tak je třeba, abyste dbali na formu těch doplňků, které si pořídíte. Jako úplný základ jsou vitamíny a minerály. Ze zkušeností vím, že lidé jdou a zakoupí si v lékárně třeba první, které uvidí. Nekoukají na to, o jakou formu se jedná, jaká je ve skutečnosti účinná dávka a kolik množství vůbec jedna tabletka daného doplňku obsahuje. Většina z nich pro tělo není příliš využitelná - jedná se o syntetické formy.

Nejlépe vaše těla využijí naturální (rostlinné formy) vitamínů a minerály by měly být zase ve formě chelátů. Takto se pak jedná o organickou formu minerálu, a proto je pro náš organismus nejlépe využitelná. Další skutečnost, na kterou by se měl kupující zaměřit je to, aby konzumoval kapsle, kde jsou vitamíny a minerály ve formě volného prášku. V lepených tabletách bývají různá pojiva, která doplněk narušují a opět zhoršují jeho využitelnost.

Je třeba mít na paměti, že ne vždy se rovná dobrý marketing a hezký obal kvalitě produktu a při jeho výběru byste si měly zjistit vždy více informací. Je sice pravda, že takto kvalitní produkty jsou pak cenově o něco výše, ale pokud dáte přednost levnějším variantám ve špatné formě, tak své peníze z 99% vyhazujete.

>