Sebeláska, základ úspěchu

Také na sebe kladete neustále nějaké nároky? Jste se sebou nespokojené a honíte se za dokonalými výsledky? 

More...

Já se řídím jedním pravidlem- Mít ráda sama sebe, ocenit svou snahu a píli, uvědomit si to krásné na sobě – to je první krok ke šťastnému a spokojenému já!

Každý den mi spoustu dívek píše zprávy, že by chtěly mít takovou a makovou postavu. Že se tolik snaží, a stále se neblíží ke své představě ideálního tělíčka. Víte ale, na co všichni zapomínáme? Na to ocenit se za to, jaký kus cesty jsme už třeba urazily. To je většinou věc, které žádná z nás nevěnuje dostatečnou pozornost, protože se příliš upíná na ten cíl, který je třeba stále celkem vzdálený.

Všechny bychom se ale měly naučit přijmout sami sebe, takové, jaké jsme, být spokojené, šťastné a každý den dělat maximum pro to, abychom té naší představy třeba jednou dosáhly. Jíst zdravě, vyváženě, hýbat se, naučit se milovat pohyb a rozmazlovat své tělíčko a ne se neustále trápit a mučit v restriktivních dietách – tudy cesta ke spokojenému tělu a už vůbec ne životu rozhodně nevede. Někomu jde pokrok pomaleji, někomu rychleji – to je normální. Nesmíme se mezi sebou porovnávat, protože každý z nás je individuální. Každý máme nějaké problematické partie, které se nás budou zuby nehty držet a půjdou dolů jako poslední, jen je třeba vždy vytrvat. Někdo se trápí stehy, hýžděmi, bříškem. Každý by chtěl vždycky to, co má ten druhý. A k čemu to vede?

Život by se měl užívat naplno. Také jsem se dříve trápila, neměla ráda svoje břicho a stále s ním nejsem úplně spokojená – moje ideální představa je dost jiná, ale jsem mnohem spokojenější, když se netrápím hlady, stravuji se intuitivně a užívám si naplno společenský život se vším všudy. Co takhle naučit se ocenit něco, co na sobě máte rády? Jak už jsem řekla, nemám moc ráda své spodní bříško, malá prsa, ale za to jsem moc spokojená se svým zadečkem! Pak mám ráda svůj úsměv, hnědé oči a velké rty! Co to zkusit jednou takhle? Neříkat si jen to, co na sobě nemáme rády, s čím nejsme spokojené, ale umět na sobě najít i to, co se nám líbí? Podělte se v komentářích:)

>