Jak vybrat správný protein

„Chci redukovat tuk. Jaký protein si mám pořídit?“ „Chtěla bych nabírat svalovou hmotu, jaký protein mi prosím doporučíš?“ Tyto otázky jsou při naší práci zcela běžné. Jak to tedy s tím proteinem ve skutečnosti je? Je nezbytně nutný, pokud si přejete dosáhnout nějakého cíle?

More...

V první řadě bych chtěla objasnit, že protein není suplement, jako jsou například různé vitamíny, minerály, nebo třeba creatin a podobně. Protein je doplněk stravy, který by Vám měl zajistit dostatečný přísun bílkovin tehdy, když víte, že to s nimi v rámci stravy zrovna moc nezvládáte.

Nedávejte na různé reklamy a marketingové tahy jednotlivých firem, že protein je něco bez čeho se neobejdete. Jde o to, že pokud máte správně nastavený jídelníček, kde máte vyvážený poměr všech makroživin, a tím tedy i zajištěný dostatečné množství bílkovin v rámci aminokyselinového spektra, tak si protein můžete pořídit jen pro to, že zkrátka chcete, chutná vám, anebo je to pro vás vyhovující z hlediska rychlé svačinky. Rozhodně ale v tomhle případě není nutný. 

>